Olay, dün saat 22.00 sıralarında Körpeşler Mahallesi’nde meydana geldi. Anne K.A., 6 aylık bebeği ile birlikte akrabalarıyla konuta giderken, yanlarından geçen beyaz renkli bir arabadan torpil atıldı. Aile büyük panik yaşarken, araba süratle olay yerinden uzaklaştı. Olay ise öteki bir arabanın araç kamerasına yansıdı. Manzaraları elde eden aile, durumu polise bildirdi. Kamera manzaralarından tespit edilen araç ve plakasından yola çıkan Düzce Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Yunus timleri tarafından yakalanan Y.K. ve O.S.A. isimli 2 kuşkulu gözaltına alındı.
“ÇOK KORKTUK”
Ailesinin yaşadığı olayı duyunca şoke olduğunu belirten baba Doğancan Acar, “Eşim amcamlarla birlikte dondurma yemeğe gidiyor. Dönerken yol kenarında yürüyorlar. Şahıslar araçla geçerken torpili yakarak 6 aylık bebeğimin olduğu bebek otomobiline fırlatıyorlar. Torpil çok şükür bebek arabasının içine denk gelmiyor. Çocuk korkmuş ve ağlamış. Daha sonrasında biz de geriden gelen bir aracın araç kamerasından plakalara ulaştık. Durumu emniyet güçlerine bildirdik. Onlar da gerekeni yaptılar. Polise çok teşekkür ediyorum. Bu tıp olayların yaşanmaması için cezaları neyse çekmelerini istiyorum. Olayı birinci duyduğumda şahısları ben kendim bulup farklı yollardan çözmek istedim. Fakat bunun gerçek olmayacağını bildiğim için biraz daha sabır ve eşimin takviyesi ile emniyete gelmeyi tercih ettik. Panikledik. Çok korktuk. Hastaneye gitmek istedik ancak çocukta bir şey olmadığını gördük. Önceliğimiz çocuk olduğu için düşünce olmayınca gelip şikayetçi olduk.” sözlerini kullandı.