Spor Toto 1. Lig’i ikinci olarak tamamlayıp, Üstün Lig’e yükselen Rizespor, teknik direktör Bülent Korkmaz ile yolları ayırmasının akabinde geçen dönem Konyaspor’u çalıştıran İlhan Palut’u kadronun başına getirdi.
Kulüpten yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:
“Çaykur Rizespor’umuz teknik yöneticilik vazifesi için İlhan Palut ile prensipte mutabakata varmıştır. Tecrübeli teknik yönetici ilhan Palut, önümüzdeki günlerde düzenlenecek imza merasimiyle kendisini Yeşil-Mavi renklerimize bağlayacak mukaveleyi imzalayacak”
Konyaspor’da başarılı olmuştu
Deneyimli teknik adam 2021-2022 döneminde Konyaspor’la 68 puan topladı ve ligi 3. sırada tamamlayarak dikkatleri üzerine çekti. Kadrosuna oynattığı futbolla dikkat çeken Palut, Konyaspor Yönetimininin aldığı karar sonucunda dönem ortasında yeşil-beyazlılar ile yollarını ayırdı.