Olay, 21 Haziran’da saat 12.00 sıralarında Gemlik ilçesi Eşref Dinçer Mahallesi’nde meydana geldi. Fatma Çelik (73), Safura Baht, Müjgan Çelik (71) ve Kerime Çelik (74), kanser tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden yakınlarının tazeye ziyareti için, Yenibahar Sokaktaki konutuna gitti. Binanın dışına yapılan seyyar asansör ile 3’üncü katta bulunan konuta çıkmak isteyen 4 bayan, asansör halatının 3’üncü katta kopması sonucu 10 metre yükseklikten tabana düştü.
İhbarla olay yerine çok sayıda sıhhat ve polis grubu sevk edildi. Yaralılar olay yerindeki birinci müdahalelerinin akabinde ambulanslarla Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahalenin akabinde Fatma Çelik, Kerime Çelik ile Safura Baht Bursa Kent Hastanesi’ne, Müjgan Çelik ise özel bir hastaneye sevk edildi.
TÜM MÜDAHALELERE KARŞIN ÖMRÜNÜ YİTİRDİLER
Vücutlarında çok sayıda kırık olduğu belirlenen yaralılardan Safura Yazgı ve Fatma Çelik yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.
Tedavisi devam eden Müjgan Çelik ile Kerime Çelik’in sıhhat durumun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
SAVCI SORGUSUNDA
Asansörün düşme nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatılırken, asansör firmasının sahibi G.A., Bursa’da gözaltına alınarak Gemlik Adliyesi’ne sevk edildi. G.A.’nın, savcılık sorgusunun devam ettiği öğrenildi.