Kaza, akşam saatlerinde D-400 karayolu üzerinde meydana geldi. Taşucu’ndan Silifke istikametine giden Hüseyin G. idaresindeki 33 T 8064 plakalı taksi, şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı taraftan gelen Ömer K. idaresindeki 33 KHF 34 plakalı Silifke Devlet Hastanesi’ne bağlı ‘Evde Sıhhat Hizmeti‘ aracı ile çarpıştı.
İhbar üzerine olay yerine 112 ve polis grupları yönlendirildi.
Kazada nedeniyle yaralanan 3’ü sıhhat işçisi 5 kişi olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde Silifke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.