Meteoroloji’den çok sayıda vilayet için kuvvetli yağış uyarısı: Ankara’da müsaadeler iptal

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç bölümleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. 

Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesitleri ve Bolu etrafları ile Konya’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve Doğu kesitlerde 2 ila 4 derece azalacağı, öbür yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı kestirim ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile doğu kesitlerde güney taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kısımları ve Bolu etrafları ile Konya’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

ANKARA’DA TÜM MÜSAADELER İPTAL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün meydana gelmesi beklenen sağanak yağış nedeniyle ilgili ünitelerdeki tüm müsaadelerin kaldırıldığını duyurdu.

Yavaş, “Değerli hemşehrilerim, bugün meydana gelmesi beklenen sağanak yağış nedeniyle ilgili ünitelerimizin tüm müsaadeleri kaldırılmıştır.  Teyakkuz halinde çalışmalarımızı sürdürecek, tüm ihbarlara tek tek ulaşacağız” dedi.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahlil ve Varsayım Merkezi’nden alınan son bilgilere nazaran; 9 Haziran 2023 Cuma günü ilimiz etraflarında beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğlen saatlerinden sonra lokal kuvvetli olacağı kestirim ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa müddetli fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır” denildi.

MARMARA
Kesimli ve çok bulutlu, doğu kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

BİLECİK °C, 24°C
Kesimli bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 31°C
Kesimli bulutlu

İSTANBUL °C, 25°C
Kesimli ve çok bulutlu

SAKARYA °C, 26°C
Kesimli bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Modüllü ve çok bulutlu, iç kısımlarının öğlen saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 24°C
Modüllü çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ °C, 27°C
Kesimli çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 28°C
Modüllü çok bulutlu, iç kısımlarının aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 25°C
Modüllü çok bulutlu, iç kısımlarının aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Modüllü ve çok bulutlu, iç kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

ADANA °C, 33°C
Modüllü ve çok bulutlu, iç kısımları aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 28°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra iç bölümleri mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 32°C
Modüllü bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 32°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Kesimli ve çok bulutlu, bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların kuzey kesitlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 25°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 24°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 25°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde kuzey kesitlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

YOZGAT °C, 23°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Kesimli ve çok bulutlu, iç kısımlarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Bolu etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 25°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 25°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 26°C
Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 21°C
Kesimli bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Kesimli ve çok bulutlu, bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz’in iç kesitlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

RİZE °C, 24°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 23°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOKAT °C, 25°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 23°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Modüllü ve çok bulutlu, bölge genelinin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

ERZURUM °C, 23°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR °C, 33°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 25°C
Kesimli ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 25°C
Modüllü bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Kesimli ve çok bulutlu, kuzey doğu kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 30°C
Kesimli bulutlu, aralıklı ve mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 31°C
Modüllü ve çok bulutlu

SİİRT °C, 29°C
Modüllü ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 32°C
Modüllü ve çok bulutlu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meteoroloji’den çok sayıda vilayet için kuvvetli yağış uyarısı: Ankara’da müsaadeler iptal

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Samsun Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin