Spor Toto Harika Lig’in son haftasında Sivasspor deplasmanından 1-1 beraberlikle ayrılan Kayserispor’da Teknik Yönetici Çağdaş Atan, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulundu.
“Başarının mimarı bu sene taraftar”
Atan, “Kayserispor ismine mükemmel bir seyahatle geçen bir sene oldu. İçeride herkese teşekkür ettim. Dönem içinde büyük çalkantılar yaşadık lakin birbirimize tutunarak gemiyi sağ salim karaya yanaştırdık. Ligin finalini daha yeterli yapabilirdik. Bizim maksadımız 54 puandı. Çok rahat 54 puanı yapabilirdik ancak olmadı. Kayserispor inançlı bir formda ligi tamamladı. Bize dayanak olan herkese teşekkür ediyorum. Artık diğer gayeler ve öteki planlar var. Transfer tahtamızın biran evvel açılması lazım. Ona nazaran kampa aldığımız oyuncularla gitmek istiyoruz. Asıl muvaffakiyetin mimarı bu sene taraftar. Ekibimize sahip çıkan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Beni her maç desteklediler. Bugün de ağır bir dayanak verdiler. Seneye yeniden hoş bir Kayserispor izletmeyi istiyoruz. Maç sonu iki liderin yaptığı ortak açıklama çok hoş. Mecnun Otyakmaz da her vakit çalışmak isteyeceğim liderlerden bir tanesi. Sivasspor’a da gelecek dönem için muvaffakiyetler diliyorum. İki kentin rekabeti olsun lakin bunun önüne diğer hiçbir şey geçmesin” dedi.
“Hiçbir vakit Kayserispor’u satmadım”
Bir gazetecinin, “Transfer yapılmazsa misyonu bırakacak mısınız?” formundaki sorusuna Atan, “Bunu net söylemek istiyorum. Ben hiçbir vakit Kayserispor’u satmadım. Dönem sonunda transfer açılmazsa vazifesi bırakacağımı söyledim. Benim niyetim transfer tahtasının biran evvel açılması” karşılığını verdi.